Yeni İnstagram Algoritmasında Beğeninin Önemi

Yeni İnstagram Algoritmasında Beğeninin Önemi

İnstagram algoritmasının nasıl çalıştığı herkes için merak konusu. İnstagram keşfetinin neye göre çalıştığı da bu algoritmayla ilişkilidir. Başka kullanıcıların keşfetlerinde gözüküp gözükmeyeceğinizi İnstagram algoritması belirler.

Beğeni sayınızla İnstagram keşfeti arasında sıkı bir ilişki vardır. Keşfet bölümünde çıktıkça daha çok beğeni kazanabilirsiniz. Daha çok beğeni kazandıkça keşfet bölümünde sayfanızdaki gönderilerin çıkma şansı artabilir.

İnstagram hesabınız keşfet bölümünde çıkmazsa sadece takipçi çevrenizle sınırlı kalırsanız. Bu da diğer takipçilerin size ulaşamaması anlamına gelebilir. Yeni Takipçilerin gelmesi profilinize ivme kazandırır.

Yeni takipçilerle yeni müşteri çevreleri edinebilirsiniz. İçerikleriniz çok yaratıcı olabilir. Başka kullanıcılar bu içerikleri görmedikçe profiliniz asıl amacına ulaşamaz. Bu nedenle beğeni sayınız ve İnstagram algoritması profilinizin gelişmesi için büyük önem taşır. İnstagram beğeni sayısını arttırmak için tercih edilen yöntemlerin başında ise beğeni satın almak yer alır. Elbette fenomen olmak için sadece bu yeterli değildir.

İnstagram Algoritması ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

  • İnstagram algoritması kullanıcıların ilgi çekici bulduğu konulara göre farklılık gösterebilir.

  • Kullanıcılar İnstagram’da saatlerce vakit harcıyor. Harcanan bu süre İnstagram algoritmasını şekillendirir.

  • Paylaştığınız içerikleri hangi saatte paylaştığınız algoritmayı etkiler.

  • Aynı algoritma tüm kullanıcılar için geçerlidir.

  • İnstagram’ın tüm özellikleri aynı algoritmadan geçer. Aynı mantıkla yürür.

  • Bot hesaplar hemen fark edilir. Bu nedenle satın aldığınız beğenilerin gerçek kişilerden oluşmasına dikkat etmelisiniz.

  • Paylaştığınız görsel ve videolar aynı mantıkla değerlendirilir.

  • Yapılan yorumların uzun veya kısa olması fark etmez. Önemli olan gerçek hesaplardan oluşmasıdır.

  • Paylaşımınızı yaptıktan sonra ne kadar sürede etkileşim aldığınız önemli değildir.

  • İnstagram önceliklerinde alınan etkileşim önem arz eder.

Beğeni Satın Aldığınızı Algoritma Algılar Mı?

İnstagram algoritmasının işleyişini yapay zekaya benzetebiliriz. Sahte hesapları ve bot hesapları anında algılayabilir. Sahte beğenileriniz için İnstagram ekstra bir işlem yapmayabilir. Fakat sahte ve bot hesaplarla yapılan beğenileri algoritma ciddiye almaz. Bu nedenle içeriğiniz keşfet bölümünde yer almaz.

İnstagram beğeni satın alma işleminin asıl önemi keşfet kısmına çıkmaktır. Keşfet bölümünde profiliniz görünürse gönderi etkileşiminiz takipçi çevrenizi aşmış olur. Böylelikle popüler olmaya daha da yaklaşmış olursunuz.

Sizlere sağlamış olduğumuz beğeni satın alma işleminde gerçek takipçi beğenileri temin etmiş oluruz. Gerçek takipçiler sizin bizim gibi hesaplardır. Bu nedenle İnstagram algoritması beğeni satın aldığınızı anlamaz. Aksine beğeni sayınız ani bir artış gösterirse algoritma bunu olumlu algılar. Sizi keşfet kısmında üst kısımlara taşır.

3 Dakika Önce